ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

ÖĞRENCİ KOÇLUGU;

Öğrencimize kisisel Koclugumuz esnasinda öğrencimizin;  Kendini tanımasını,  Akademik, sosyal ve benzeri alanlarda hedefler belirlemesini,  Organizasyon becerileri ve sorumluluk duygusu geliştirmesini,  Yaşadığı/karşılaşabileceği problemlerle baş etmeyi öğrenmesini sağlamayı amaçliyoruz.

Bu kapsamda ogrenicimizle velisinin izniyle birebir kisisel seanslar yaparak icinde bulundugu durumdan cikma yontemlerini bulmasina destek olmaya calsiyoruz.

Öğrencimizle ,

Ben ne istiyorum?

Ben neler yapabilirim?

Ben neleri yapmaktan hoşlanırım?

Ben nerede olmak istiyorum? Sorularına birlikte cevap bulmaya çalışıyoruz. Sonra;....

Eğitim/Öğrenci Koçluğunda ;

Ben;

Ne yapmak istiyorum? Nereden başlamalıyım? Güçlü ve zayıf yanlarım neler? Kendimi ne kadar tanıyorum? Bir hedefim var mı? Kendimi nasıl geliştirebilirim? Kendimi nasıl ifade edebilirim? Kendime güvenim ve inancım ne kadar? Hangi mesleği seçmek istiyorum? ... sorularına cevap bulma ve destek alma isteği olan genellikle 13-21 yaş aralığındaki öğrencilerimizle yapılır. Burada asıl nokta, öncelikle öğrencimizin daha sonra velisinin onayı alınmalıdır. Her şey den öte kişinin İSTEĞİ olmazsa kesinlikle seanslar başarılı olmaz. Velisinin zorlaması ve/veya öğretmenlerinin zorlaması ile koçluk seansları kesinlikle başarılı olmaz.

2 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Abone Olun

0 212 9891903

  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz Pinterest Simge

©2019 by steduco