ROBOTİK & KODLAMA EĞİTİMİ HAKKINDA Kİ GÖRÜŞLERİMİZİ SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRİZ…

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ NEDİR?


BİR PROBLEMİN TANIMLANMASINDA VE ÇÖZÜMÜNE ULAŞMADA FARKLI BECERİN , YETİLERİN AYNI ANDA KULLANILMASI OLARAK İFADE EDEBİLİRİZ.

PROBLEMLERE;

FARKLI AÇILARDAN YAKLAŞMAÇOK YÖNLÜ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BULMAMEVCUT OLAYLARIN BİRBİRLERİ ARASINDA İLİŞKİ KURMAFARKLI VE YARATICI FİKİRLER İLE DÜŞÜNCEME GİBİ BİR ÇOK FAYDASININ OLDUĞU GERÇEKTİR.ÇOCUKLAR ZATEN TEKNOLOJİ İLE İÇ İÇE YAŞAMAKTADIRLAR, ZAMANLARININ BİR ÇOĞUNU TABLETLERDE GEÇİRMEKTEDİRLER, İŞTE TAM BU ANDA  İRDELENMESİ GEREKEN NOKTA ” BUNLARIN NE KADARINI YARALI ,FAYDALI OLARAK KULLANDIKLARI VE/VEYA ZAMAN GEÇİRDİKLERİ ” OLMALIDIR.

TÜM BUNLARIN BAŞLANGICINDA PROBLEM İLE KARŞILAŞILDIĞINDA BU PROBLEMİN DOĞRU BİR ŞEKİLDE ANLAŞILMASI, ALGILANMASI, NE İSTEDİĞİNİN TAM OLARAK BELİRLENMESİ OLMALIDIR. KODLAMA  BU NOKTA BİREYE KATKI SAĞLAMAKTADIR.

KARŞILAŞILAN PROBLEM DETAYI ADIM ADIM ORTAYA KONULMALI.

PROBLEMLERİN BİRDE FAZLA ÇÖZÜMLERİ VARDIR. ÖNEMLİ OLAN EFEKTİF ÇÖZÜME ULAŞMAKTIR.

KODLAMA EĞİTİMİ 4-18 YAŞ ARALIĞINDA  SEVİYE SEVİYE VERİLEBİLİR. HER BİR YAŞ GRUBUNUN EĞİTİM MODELİ DİĞERİNE GÖRE FARKLILIK GÖSTERMEKTEDİR. EĞİTİM ESNASINDA GÖRSEL KATKILAR İLE BİREYLER KENDİ SAHNELERİNİ OLUŞTURMASINA İMKAN TANIR. GÜNLÜK HAYATTA Kİ PROBLEM ÇÖZÜMLERİNİ OLUŞTURARAK  TASARLADIKLARI ROBOTLARA TRANSFER SAĞLAYARAK ÇÖZÜMLERİNİN GERÇEKLİĞİNİ DE TEST ETMİŞ OLMAKTADIRLAR.

4 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Abone Olun

0 212 9891903

  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz Pinterest Simge

©2019 by steduco